We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
3M 910-XLA Sanding Sponge
SKU
ORG0338988
by 3M
$9.77 /CARD
Delivered in 2-4 business days
In stock
- Open stock
- For dry or wet sanding of wood, paint, metal, plastic and drywall
Category: Abrasives
3M Extra-large area sanding sponge is ideal for either dry or wet sanding of wood, paint, metal, plastic and drywall. When finished simply rinse and reuse.
| Applicable Materials | Drywall Metal Plastic Wood |
|---|---|
| Grit Grade | Fine Medium |
| Length | 9 in |
| Size | XL |
| Thickness | 1 in |
| Width | 3.3 in |
| Brand | 3M |
|---|---|
| Weight (lbs) | 0.2900 |
| UPC | 070006935590 |
| MPN | 910XLA-12-CC |

Log In