We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
3M Scotch Pad Hang Tabs
SKU
MMM1075
by 3M
$61.04 /BOX
Delivered in 2-4 business days
In stock
- Sturdy, J-Hook Hang Tabs turn your products or product packages into display-ready retail items
- Pressure-sensitive adhesive backing sticks to most product or packaging surfaces
- 2" x 2"
- 10 polyester tabs per pad
Category: Duct Tapes
Clear, sturdy polyester J-Hook Hang Tabs turn your products or product packages into display-ready retail items for your business. J-hook hang tabs' pressure-sensitive adhesive backing sticks to most product or packaging surfaces, so items can easily be displayed.
| Adhesive Type | Self-adhesive |
|---|---|
| Brand Name | 3M |
| Country of Origin | Canada |
| Manufacturer Part Number | 1075 |
| Manufacturer | 3M |
| Packaged Quantity | 50 / Box |
| Product Line | ScotchPad |
| Product Name | Pad Hang Tabs |
| Product Type | Index Tab |
| Recycled | No |
| Tab Color | Clear |
| Tab Height | 2" |
| Tab Material | Polyester |
| Tab Size | 2" x 2" |
| Tab Width | 2" |
| Total Number of Tabs | 10 |
| UNSPSC | 44122018 |
| UPC | 021200620133 |
|---|---|
| Weight (lbs) | 0.7000 |
| MPN | 1075 |
| Brand | 3M |







Log In