We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
ARNOLD M-107 Small Engine Muffler, 1/2 in Inlet, For: 3 to 4 hp Briggs & Stratton and Tecumseh Vertical Shaft Engine
SKU
ORG1196872
by ARNOLD
$21.19 /EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
Only 6 left
- Replaces Briggs and Stratton OE #298830, 394569 and others
Category: Lawn Mower Mufflers
Fits most 3 to 4 hp Briggs & Stratton, Tecumseh and Clinton engines. Replaces Briggs & Stratton Nos. 298830, 394569 and others.
| Dimensions | 2-1/2 in Dia x 2-1/4 in L |
|---|---|
| Inlet Connection Size | 1/2in |
| Outlet Connection Size | 3/4in |
| Suitable for | 3 to 4 hp Briggs Stratton and Tecumseh Vertical Shaft Engine |
| Weight (lbs) | 0.2000 |
|---|---|
| Brand | ARNOLD |
| UPC | 037049910021 |
| MPN | M-107 |

Log In