We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Arrow 33436 Bar Clamp, Clamping Range: 36 in, Comfort Grip Handle
SKU
ORG9263955
by ARROW
$40.13 /EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
Category: Clamps
Arrow Bar Clamp, Clamping Range: 36 in, Throat Depth: 3-3/8 in, Clamping Pressure: 300 lb, Comfort Grip Handle, Dimensions: 45 in L x 9 in W x 2 in H.
| Clamping Pressure | 300 lb |
|---|---|
| Clamping Range | 36 in |
| Dimensions | 45 in L x 9 in W x 2 in H |
| Handle Type | Comfort Grip |
| Throat Depth | 3-3/8 in |
| Brand | ARROW |
|---|---|
| Weight (lbs) | 3.0600 |
| UPC | 044295334365 |
| MPN | 33436 |

Log In