We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Konnect Desktop Organizer Wide Storage Bin, 7.5" x 3.5" x 3.5", White
SKU
BOSKTWCUPWHITE
by BOSTITCH
$30.15 /EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
- Ideal for holding pens, pencils, clips, tacks and other small personal items.
- Includes a removable lid to hide clutter.
- Includes two modular dividers for storage customization.
- Stack multiple bins to optimize storage.
Category: Desk Pads & Blotters
With a compact design that saves desk space, this storage bin is ideal for holding all your small office and personal items. It comes with a removable lid to conceal clutter. Use the two removable dividers to customize the bins compartments. It's also stackable to help you optimize storage space. Wide Storage BinHorizontally stores pens, pencils, highlighters, and other long items. Number of Compartments: 1; Material Family: Plastic; Material(s): Plastic; Width: 7.5".
| Boxes/Bins Material Family | Plastic |
|---|---|
| Closure Type | Hinged Lid |
| Color Family | White |
| Color(s) | White |
| Depth | 3.5" |
| Global Product Type | Covered Modular Boxes & Bins |
| Height | 3.5" |
| Lid Sold Separately | No |
| Material(s) | Plastic |
| Mountable | No |
| Number of Compartments | 1 |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Special Features | Wide Storage Bin—Horizontally stores pens, pencils, highlighters, and other long items. |
| Stackable | No |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Width | 7.5" |
| UPC | 842048030263 |
|---|---|
| Weight (lbs) | 0.6900 |
| MPN | KTWCUPWHITE |
| Brand | BOSTITCH |

Log In