We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Boston Harbor Dimmable Vanity Light Fixture, (1) 60/13 W, Medium, A19/Cfl Lamp, Brushed Nickel
SKU
ORG6429807
$34.83 /EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
- Frosted glass shade
- Size: 5 in W x 9-1/2 in H x 6-3/4 in D
- Brushed nickel finish
- For indoor
Category: Home Lighting
The design is beautifully crafted and the finish is perfect. This light fixture may look simple but bring luxury feel and create ambience to your hall dining kitchen and bedding rooms.
| Bulb Shape | A19 |
|---|---|
| Fixture Color | Brushed Nickel |
| Fixture Material | Steel |
| Lamp Base | Medium |
| Lamp Type | A19 or CFL |
| Lamp Wattage | 60W |
| Number of Lamps | 1 |
| Shade Material | Glass |
| Suitable for | Indoor |
| Voltage Rating | 120V |
| Wattage Rating | 60W |
| Download PDF File |
| Weight (lbs) | 2.1200 |
|---|---|
| Brand | Boston Harbor |
| UPC | 045734999169 |
| MPN | A2242-73L |

Log In