We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Boston Harbor Swing Arm Adjustable Desk Lamp, 60 W, A19
SKU
ORG6936421
$42.24 /EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
- Rotary on/off switch
- Uses 1 x 60W maximum Type A19 medium base bulb or 1 x 13W CFL bulb (not included)
- White finish
- Adjustable 26 in overall height
- Metal shade
Category: Home Lighting
Boston Harbor Swing Arm Work Lamp, 120 V, Wattage Rating: 60 W, Number of Lamps: 1, Base Type: Medium, Shade Material: Metal, Shade Color: White, Lamp Type: A19 or CFL, Metal, White, Base Diameter: 6-5/8 in, 26 in H, Cord Length: 72 in, Cord Type: 2-Prong Polarized Plug.
| Base Diameter | 6-5/8 in |
|---|---|
| Base Type | Medium |
| Color | White |
| Cord Length | 72 in |
| Cord Type | 2-Prong Polarized Plug |
| Height | 12.75 in |
| Lamp Type | A19 or CFL |
| Material | Metal |
| Number of Lamps | 1 |
| Shade Color | White |
| Shade Material | Metal |
| Voltage Rating | 120 V |
| Wattage Rating | 60 W |
| Weight (lbs) | 6.4000 |
|---|---|
| Brand | Boston Harbor |
| UPC | 045734999459 |
| MPN | TL-WK-134E-WH-3L |

Log In