We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Boston Harbor Towel Bar, 18 In L, Concealed Screw Mount, Durable Zinc And Aluminum, White Painting
SKU
ORG8012197
$27.82 /CARD
Delivered in 2-4 business days
In stock
- White finish
- Easy installation with simple tools
- Zinc and aluminum material
- For bathroom
Category: Towel Bars
Beautiful, modern 18 in towel bar is a perfect choice for your bathroom. Easy to install, durable and built to last.
| Color | White |
|---|---|
| Depth | 3-1/4 in |
| Design/Theme | Manhattan |
| Finish | White |
| Includes | Hardware |
| Length | 18 |
| Mount Flange Size | 3-1/4 in H x 2-1/4 in W x 1-7/8 in D |
| Mounting Type | Surface |
| Overall Height | 1-7/8 in |
| Overall Length | 20-1/4 in |
| Overall Width | 3-1/4 in |
| Package Type | Sliding Card |
| Rod Length | 18 in |
| Series | Manhattan |
| Special Features | Attractive Quality Finishes Concealed Mounting Brackets. |
| Usage | For Bathroom |
| Weight | 0.55 |
| UPC | 045734997974 |
|---|---|
| Weight (lbs) | 1.3300 |
| MPN | L3618-51-07-3L |
| Brand | Boston Harbor |

Log In