We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Boston Harbor Towel Bar, 18 In L, Concealed Screw Mount, Durable Zinc And Stainless Steel, Brushed Nickel
SKU
ORG7112253
$59.37 /CARD
Delivered in 2-4 business days
In stock
- Brushed Nickel finish
- Easy installation with simple tools
- Zinc and stainless steel material
- For bathroom
Category: Towel Bars
Beautiful, modern 18 in towel bar is a perfect choice for your bathroom. Easy to install, durable and built to last.
| Color | Brushed Nickel |
|---|---|
| Depth | 3-1/2 in |
| Design/Theme | Venetian |
| Finish | Brushed Nickel |
| Includes | Hardware |
| Length | 18 |
| Mount Flange Diameter | 2-3/8 in |
| Mount Flange Size | 3-1/2 in H x 2-3/8 in D |
| Mounting Type | Surface |
| Overall Height | 2-3/8 in |
| Overall Length | 20-3/8 in |
| Overall Width | 3-1/2 in |
| Package Type | Window Box |
| Rod Diameter | 3/4 in |
| Rod Length | 18 in |
| Series | Venetian |
| Special Features | Attractive Quality Finishes and Concealed Mounting Brackets |
| Usage | For Bathroom |
| Weight | 0.74 |
| UPC | 045734999503 |
|---|---|
| Weight (lbs) | 0.9000 |
| MPN | L5018-13B-10-3L |
| Brand | Boston Harbor |

Log In