We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Bus. Source 8-1/2"x11" Copier Labels
SKU
BSN26133
$18.16 /PACKAGE
Delivered in 2-4 business days
In stock
- Bright-white color produces sharp text and clean print quality
- Self-adhesive backing applies permanently to prevent peeling during transit
- Smooth design eliminates jams for fast, consistent prints
- Perfect for use with envelopes, packages and more
Category: Labels & Labelmakers
Bright white labels deliver premium quality. Use full-sheet labels to address envelopes and packages. Type easy-to-use template once and copy it. Sheets of labels are compatible with plain paper copiers only and will not jam. Labels are acid-free and lignin-free.
| Brand Name | Business Source |
|---|---|
| Country of Origin | United States |
| Features | Jam-free |
| Features | Lignin-free |
| Label Length | 11" |
| Label Width | 8 1/2" |
| Manufacturer Part Number | 26133 |
| Manufacturer | Business Source |
| Number of Labels per Sheet | 1 |
| Packaged Quantity | 100 / Pack |
| Product Color | White |
| Product Name | 8-1/2"x11" Copier Labels |
| Product Type | Shipping Label |
| Recycled | No |
| Shape | Rectangle |
| UNSPSC | 55121605 |
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Weight (lbs) | 2.3200 |
| UPC | 035255261333 |
| MPN | 26133 |

Log In