We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Bus. Source Flat Clip Hardboard Clipboard
SKU
BSN16508BX
$16.51 /BOX
Delivered in 2-4 business days
In stock
- Write in comfort without a desk
- Stainless steel flat clip with rubber grip secures your papers
- 1/8" thick hardboard offers a smooth writing surface on both sides
- For letter-size sheets or smaller
Category: Clipboards
Clipboard allows you to write in comfort without a desk. Use the stainless steel flat clip with rubber grip to secure your papers. Clipboard offers a smooth writing surface on both sides and is made of 1/8" thick hardboard.
| Assembly Required | No |
|---|---|
| Board Material | Hardboard |
| Brand Name | Business Source |
| Clip Material | Stainless Steel |
| Clipboard Length | 12 1/2" |
| Clipboard Width | 9" |
| Country of Origin | China |
| Features | Smooth Writing |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Manufacturer | Business Source |
| Manufacturer Part Number | 16508BX |
| Packaged Quantity | 6 / Box |
| Product Name | Flat Clip Clipboard |
| Product Type | Clipboard |
| Recycled | No |
| Sheet Size | 9" Width x 12 1/2" Length |
| Sheet Thickness | 0.12" |
| UPC | 30035255165083 |
|---|---|
| Weight (lbs) | 3.4100 |
| MPN | 16508BX |
| Brand | Business Source |


Log In