We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Bus. Source Handheld 15mm Slot Punch
SKU
BSN39282
$25.75 /EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
- Create slots where you need them
- Handheld design is compact for convenient use
- All-metal construction with chrome plating for reliable performance
- Punches name badges, security cards and more for quick use on lanyards
Category: Office Hole Punchers
Handheld slot punch punches name badges, security cards or any other identifying documents that need to be hung on a lanyard. Slot hole measures 15mm in length and 4mm in width. For a reliable performance, durable slot punch is made with an all-metal construction with chrome plating.
| Additional Warranty Information | LIMITED 1 YEAR |
|---|---|
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Business Source |
| Country of Origin | China |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Manufacturer Part Number | 39282 |
| Manufacturer | Business Source |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Color | Chrome |
| Product Color | Silver |
| Product Material | Metal |
| Product Name | Handheld 15mm Slot Punch |
| Product Type | Manual Hole Punch |
| Punch Size | 5/32" |
| Recycled | No |
| Throat Reach | 0.59" |
| UNSPSC | 44101602 |
| Weight (lbs) | 0.4100 |
|---|---|
| Brand | Business Source |
| UPC | 035255392822 |
| MPN | 39282 |

Log In