We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Bus. Source Standard Ruled Easel Pad
SKU
BSN36586
$89.18 /CARTON
Delivered in 2-4 business days
In stock
- Perforated pages allow quick, clean removal
- Ruled format guides your handwriting for increased legibility
- Pre-punched top with 3 holes attaches quickly to most easel stands
- Perfect for presentations, meetings, brainstorming sessions and more
Categories: Hobbies & Gifts, Painting
Standard easel pad contains 50 sheets of ruled, perforated, white 15 lb. paper. Pad binding has punched three holes, 8-3/4" c-c.
| Assembly Required | No |
|---|---|
| Basis Weight | 15 lb |
| Brand Name | Business Source |
| Country of Origin | Mexico |
| Features | Perforated |
| Manufacturer Part Number | 36586 |
| Manufacturer | Business Source |
| Number of Sheets | 50 |
| Packaged Quantity | 4 / Carton |
| Product Name | Standard Ruled Easel Pad |
| Product Type | Flip Chart Pad |
| Recycled | No |
| Sheet Color | White |
| Sheet Size | 27" x 34" |
| Weight (Approximate) | 16 lb |
| UNSPSC | 14111511 |
| UPC | 035255365864 |
|---|---|
| Weight (lbs) | 16.0000 |
| MPN | 36586 |
| Brand | Business Source |




Log In