We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Bus. Source X-Cube Storage Organizer
SKU
BSN82979
$17.64 /EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
- Modern, clean look
- Adjustable divider can create 2 or 4 triangular sections
- Versatile - 2 ways to set up
- Great way to declutter your desktop
Category: Drawer Organizers
X-Cube Storage Organizer offers an efficient way to organize writing instruments and other essentials quickly and easily. Use with the open end on the side or facing up. Organizer includes an adjustable divider to create two or four triangular sections within the cube. Clear construction makes it easy to identify contents.
| Application/Usage | Pen/Pencil Storage |
|---|---|
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Business Source |
| Country of Origin | China |
| Depth | 6" |
| Features | Adjustable Divider |
| Height | 6" |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Manufacturer Part Number | 82979 |
| Manufacturer | Business Source |
| Package Contents |
|
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Placement | Desktop |
| Product Color | Clear |
| Product Name | X-Cube Storage Organizer |
| Product Type | Desktop Organizer |
| Recycled | No |
| Shape | Square |
| Total Number of Compartments | 4 |
| Width | 6" |
| UNSPSC | 44111503 |
| UPC | 035255829793 |
|---|---|
| Weight (lbs) | 1.0800 |
| MPN | 82979 |
| Brand | Business Source |


Log In