We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BWF 10XR-1 Box Extension Ring, 4-9/16 in L, 2-13/16 in W, 1 -Gang, Die-Cast Metal, Gray
SKU
ORG1717891
by BWF
$16.82 /CARD
Delivered in 2-4 business days
In stock
Category: Patio Torches & Lights
BWF Box Extension Ring, Weatherproof, 1 Gangs, Die-Cast Metal, Gray, 4-9/16 in Length, 2-13/16 in Width, 1 in Height, Suitable for: 1-Gang Outlet Boxes, Includes: Gasket and Screws.
| Color | Gray |
|---|---|
| Height | 4.5 in |
| Includes | Gasket and Screws |
| Length | 4-9/16 in |
| Material | Die-Cast Metal |
| Number Of Gangs | 1 |
| Suitable for | 1-Gang Outlet Boxes |
| Type | Weatherproof |
| Width | 2-13/16 in |
| UPC | 087115010131 |
|---|---|
| Weight (lbs) | 0.2200 |
| MPN | 10XR-1 |
| Brand | BWF |

Log In