We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
C-Line Neon Colored Stitched Shop Ticket Holders
SKU
CLI43912
by C-Line
$7.28 /EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
- Stitched, bright neon edges make special jobs stand out
- Easy-to-identify design - clear on both sides
- Convenient eyelet for hanging
- Stitched seams for long-lasting utility
- Perfect for color-coding
Category: File Jackets & Specialties
Stitched Shop Ticket Holders are made of heavy-duty clear vinyl pockets with stitched, reinforced neon color edging to make special jobs stand out. Design makes contents easy to identify with clear sides and metal eyelet at top for hanging. Insert size is 9" x 12". Stitched seams ensure long-lasting utility. Color-coded edging is ideal for organizing work by department, day of week or importance.
| Additional Warranty Information | This product will be cheerfully replaced with one of equal value if defective in materials, manufacturing or packaging at time of purchase. Except for such replacement, this product is sold without warranty or liability even though defect, damage or loss is caused by negligence or other fault. |
|---|---|
| Brand Name | C-Line |
| Country of Origin | China |
| Depth | 0.1" |
| Features | Heavyweight |
| Features | Reusable |
| Features | Sturdy |
| Height | 13.5" |
| Manufacturer Part Number | 43912 |
| Manufacturer | C-Line Products, Inc |
| Maximum Horizontal Media Size Supported | 9" |
| Maximum Vertical Media Size Supported | 12" |
| Media Size Supported | 9" x 12" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Color | Clear |
| Product Color | Neon Orange |
| Product Material | Vinyl |
| Product Model | CLI-43912 |
| Product Name | Neon Colored Stitched Shop Ticket Holders |
| Product Type | Ticket Holder |
| Weight (Approximate) | 1.60 oz |
| Width | 10" |
| UNSPSC | 44111605 |
| UPC | 038944439129 |
|---|---|
| Weight (lbs) | 0.1000 |
| MPN | 43912 |
| Brand | C-Line |




Log In