We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
DeWALT DWMT75310OSP Increasing Adapter, 3/8 in Female Drive, 1/2 in Male Output Drive
SKU
ORG7518087
by DeWalt
$20.79 /CARD
Delivered in 2-4 business days
In stock
DeWALT Increasing Adapter, Female Drive, 3/8 in Drive, Male Output Drive, 1/2 in Output Drive, Chrome Vanadium Steel, Polished, 1-13/32 in L
Category: Impact Socket Adapters & Sets
DeWALT Increasing Adapter, Drive Type: Female, Drive Size: 3/8 in, Output Drive Type: Male, Output Drive Size: 1/2 in, Chrome Vanadium Steel, Polished, 1-13/32 in L
| Drive Size | 3/8in |
|---|---|
| Drive Type | Female |
| Finish | Polished |
| Length | 1-13/32in |
| Material | Chrome Vanadium Steel |
| Output Drive Size | 1/2in |
| Output Drive Type | Male |
| Download PDF File |
| Brand | DeWalt |
|---|---|
| Weight (lbs) | 0.1200 |
| UPC | 076174753103 |
| MPN | DWMT75310OSP |

Log In