We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
DeWALT DWMT86002OSP Increasing Socket Adapter, 1/4 in Female Drive, 3/8 in Male Output Drive
SKU
ORG7518228
by DeWalt
$20.25 /CARD
Delivered in 2-4 business days
In stock
- Complies with the reduction of lead in drinking water act
Category: Impact Socket Adapters & Sets
DeWALT Increasing Socket Adapter, Drive Type: Female, Drive Size: 1/4 in, Output Drive Type: Male, Output Drive Size: 3/8 in, Chrome Vanadium Steel, Polished, 31/32 in L
| Drive Size | 1/4in |
|---|---|
| Drive Type | Female |
| Finish | Polished |
| Length | 31/32in |
| Material | Chrome Vanadium Steel |
| Output Drive Size | 3/8in |
| Output Drive Type | Male |
| Download PDF File |
| UPC | 076174860023 |
|---|---|
| Weight (lbs) | 0.0600 |
| MPN | DWMT86002OSP |
| Brand | DeWalt |

Log In