We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
DeWALT DWMT86414OSP Reducing Adapter, 1/2 in Female Drive, 3/8 in Male Output Drive
SKU
ORG7519457
by DeWalt
$20.40 /CARD
Delivered in 2-4 business days
In stock
Knurled beauty rings to reduce hand slippage. Premium chrome vanadium steel for strength and durability.
Category: Impact Socket Adapters & Sets
Knurled beauty rings to reduce hand slippage. Premium chrome vanadium steel for strength and durability.
| Drive Size | 1/2in |
|---|---|
| Drive Type | Female |
| Finish | Polished |
| Length | 1-11/32in |
| Material | Chrome Vanadium Steel |
| Output Drive Size | 3/8in |
| Output Drive Type | Male |
| Download PDF File |
| UPC | 076174864144 |
|---|---|
| Weight (lbs) | 0.1300 |
| MPN | DWMT86414OSP |
| Brand | DeWalt |

Log In