We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Easy Track RS1423-T Adjustable Shelf, 100 lb, 14 in L, 23-7/8 in W, Wood
SKU
ORG3014446
by Easy Track
$38.65 /EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
- For easy track closet system
Adjustable shelves rest on included pins or can be secured in place. Contains two shelves, can be cut to desired size if needed. Scratch and moisture-resistant surface. Hardware is included.
| Color | Truffle |
|---|---|
| Height | 1.75 in |
| Includes | Shelf Pins and Screws |
| Length | 14 in |
| Material | Wood |
| Thickness | 5/8 in |
| Weight Capacity | 100 lb |
| Width | 23-7/8 in |
| Weight (lbs) | 12.0000 |
|---|---|
| Brand | Easy Track |
| UPC | 018098801331 |
| MPN | RS1423-T |

Log In