We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Elite Image Remanuf. HP 10A Toner Cartridge
SKU
ELI75100
by Elite Image
$39.62 /EACH
Delivered in 2-4 business days
Out of stock
- Compatible with HP LaserJet 2300
- Performs like the original
- Premium quality
- ISO certified
- Yield is approximate
Remanufactured toner cartridge is designed for use with Hewlett-Packard LaserJet 2300 Series printers. Elite Image is ISO certified. Cartridge yields approximately 6,000 pages.
| Brand Name | Elite Image |
|---|---|
| Compatibility | HP LaserJet 2300 Series Printers |
| Compatible to OEM Brand | HP |
| Compatible to OEM Model | 10A |
| Compatible to OEM Part Number | Q2610A |
| Country of Origin | Mexico |
| Environmental Certification | FSC |
| Manufacturer Part Number | 75100 |
| Manufacturer | Elite Image |
| Packaged Quantity | 1 |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Print Color | Black |
| Print Technology | Laser |
| Product Condition | Remanufactured |
| Product Name | Remanufactured Black Toner Cartridge - Alternative for HP 10A |
| Product Type | Toner Cartridge |
| Typical Print Yield | 6000 Pages |
| UNSPSC | 44103103 |
| Download PDF File |
| Brand | Elite Image |
|---|---|
| Weight (lbs) | 4.0000 |
| UPC | 035255751001 |
| MPN | 75100 |

Log In