We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Elite Image Remanuf. HP 125A Toner Cartridge
SKU
ELI75396
by Elite Image
$49.22 /EACH
Delivered in 2-4 business days
Out of stock
- For use in HP Color LaserJet CP1215
- Works in CM1312nfi MFP, CP1515n
- Also compatible with CP1518ni
- Premium quality
- Elite Image is ISO certified
Premium, remanufactured toner cartridge is designed for use with HP Color LaserJet CP1215, CM1312nfi MFP, CP1515n and CP1518ni. Cartridge yields approximately 2,200 pages.
| Brand Name | Elite Image |
|---|---|
| Compatibility | HP LaserJet Printers:
|
| Compatible to OEM Brand | HP |
| Compatible to OEM Model | 125A |
| Compatible to OEM Part Number | CB540A |
| Country of Origin | Mexico |
| Environmental Certification | FSC |
| Manufacturer Part Number | 75396 |
| Manufacturer | Elite Image |
| Packaged Quantity | 1 |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Print Color | Black |
| Print Technology | Laser |
| Product Condition | Remanufactured |
| Product Name | Remanufactured HP 125A Toner Cartridge |
| Product Type | Toner Cartridge |
| Typical Print Yield | 2200 Pages |
| Weight (Approximate) | 200 lb |
| Download PDF File |
| Brand | Elite Image |
|---|---|
| Weight (lbs) | 2.0000 |
| UPC | 035255753968 |
| MPN | 75396 |

Log In