We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Elite Image Remanuf. HP 24A Toner Cartridge
SKU
ELI75104
by Elite Image
$39.16 /EACH
Delivered in 2-4 business days
Out of stock
- Compatible with HP Color LaserJet 3700
- Performs like the original
- Premium quality
- ISO certified
- Yield is approximate
Premium, remanufactured print cartridge is designed for use with Hewlett-Packard LaserJet 1150. Yields 2,500 pages. Elite Image is ISO certified.
| Brand Name | Elite Image |
|---|---|
| Compatibility | HP LaserJet 1150 Printer |
| Compatible to OEM Brand | HP |
| Compatible to OEM Model | 24A |
| Compatible to OEM Part Number | Q2624A |
| Country of Origin | Mexico |
| Environmental Certification | FSC |
| Manufacturer Part Number | 75104 |
| Manufacturer | Elite Image |
| Packaged Quantity | 1 |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Print Color | Black |
| Print Technology | Laser |
| Product Condition | Remanufactured |
| Product Name | 75104 Remanufactured HP 24A Toner Cartridge |
| Product Type | Toner Cartridge |
| Typical Print Yield | 2500 Pages |
| UNSPSC | 44103103 |
| Download PDF File |
| Brand | Elite Image |
|---|---|
| Weight (lbs) | 2.6500 |
| UPC | 035255751049 |
| MPN | 75104 |

Log In