We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Elite Image Remanuf. HP 304A Toner Cartridges
SKU
ELI75405
by Elite Image
$85.59 /EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
- Compatible with HP Color LaserJet CP2025n
- Works in CP2025dn, CP2025x, CM2320n MFP
- Also for use in CM2320nf MFP and CM2320fxi MFP
- Premium quality
- Elite Image is ISO certified
Premium, remanufactured toner cartridge is designed for use with HP Color LaserJet CP2025n, CP2025dn, CP2025x, CM2320n MFP, CM2320nf MFP and CM2320fxi MFP. Cartridge yields approximately 2,800 pages.
| Brand Name | Elite Image |
|---|---|
| Compatibility | HP LaserJet Printers:
|
| Compatible to OEM Brand | HP |
| Compatible to OEM Model | 304A |
| Compatible to OEM Part Number | CC533A |
| Country of Origin | Mexico |
| Environmental Certification | FSC |
| Manufacturer Part Number | 75405 |
| Manufacturer | Elite Image |
| Packaged Quantity | 1 |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Print Color | Magenta |
| Print Technology | Laser |
| Product Condition | Remanufactured |
| Product Name | Remanufactured Toner Cartridge - Alternative for HP 304A (CC533A) |
| Product Type | Toner Cartridge |
| Typical Print Yield | 2800 Pages |
| Weight (Approximate) | 2.30 lb |
| UNSPSC | 44103103 |
| Download PDF File |
| Brand | Elite Image |
|---|---|
| Weight (lbs) | 2.3000 |
| UPC | 035255754057 |
| MPN | 75405 |




Log In