We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Elite Image Remanuf. HP 504A/X Toner Cartridge
SKU
ELI75568
by Elite Image
$97.20 /EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
Only 1 left
- For use in HP Color LaserJet CP3525n
- Works in CP3525dn, CP3525x, CM3530 MFP
- Also compatible with CM3530fs MFP
- Premium quality
- Elite Image is ISO certified
Remanufactured toner cartridge is designed for use with HP Color LaserJet Printers CP3525n, CP3525dn, CP3525x, CM3530 MFP and CM3530fs MFP. Cartridge yields approximately 7,000 pages. Elite Image is ISO certified.
| Brand Name | Elite Image |
|---|---|
| Compatibility | Hewlett-Packard Color LaserJet Printers:
|
| Compatible to OEM Brand | HP |
| Compatible to OEM Model | 504A |
| Compatible to OEM Part Number | CE252A |
| Country of Origin | Mexico |
| Environmental Certification | FSC |
| Manufacturer Part Number | 75568 |
| Manufacturer | Elite Image |
| Packaged Quantity | 1 |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Print Color | Yellow |
| Print Technology | Laser |
| Product Condition | Remanufactured |
| Product Name | Remanufactured Yellow Toner Cartridge - Alternative for HP 504A |
| Product Type | Toner Cartridge |
| Typical Print Yield | 7000 Pages |
| UNSPSC | 44103103 |
| Download PDF File |
| Weight (lbs) | 3.6300 |
|---|---|
| Brand | Elite Image |
| UPC | 035255755689 |
| MPN | 75568 |

Log In