We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Extra-Capacity Coin Tray, Nickels, 1 Compartment, Denomination and Capacity Etched On Side, 10.5 x 4.75 x 5, Plastic, Blue
SKU
CNK560164
by CONTROLTEK
$14.16 /EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
- Heavy-duty plastic color-coded tray stacks for ease of storage and identification.
- Denomination and capacity are etched on tray sides.
Category: Cash Handling
Heavy-duty plastic color-coded tray stacks for ease of storage and identification. Denomination and capacity are etched on tray sides. Nickels, 1 Compartment. Cash Drawer/Box/Tray Type: Tray; Denomination: Nickels; Money Tray Features: 1 Compartment; Denomination/Capacity Etched On Side; Material(s): Plastic.
| Cash Drawer/Box/Tray Type | Tray |
|---|---|
| Color(s) | Blue |
| Denomination | Nickels |
| Depth | 4.75" |
| Global Product Type | Cash/Coin Trays |
| Height | 5" |
| Insert Tray Material | Plastic |
| Material(s) | Plastic |
| Money Tray Features | 1 Compartment; Denomination/Capacity Etched On Side |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Special Features | Nickels, 1 Compartment |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Width | 10.5" |
| Brand | CONTROLTEK |
|---|---|
| Weight (lbs) | 0.7400 |
| UPC | 813732012469 |
| MPN | 560164 |

Log In