We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
EZ-Fit One-Size-Fits-All Cup Dispenser, For 8 oz to 46 oz Cups, Black
SKU
SJMC2410C-MG
by San Jamar
$157.16 /EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
- Accommodates nearly any size cup.
- EZ-Fit gaskets.
- Controlled, one-at-a-time dispensing.
- May be mounted vertically or horizontally.
Category: Food Dispensers
Unique, highly practical dispenser accommodates nearly any size cup from 8 oz to 46 oz. Cup-size-specific EZ-Fit gaskets ensure smooth dispensing regardless of cup size. Controlled, one-at-a-time dispensing helps minimize waste. Dispenser may be mounted vertically or horizontally. 8 oz to 46 oz. Number of Cups: Varies; Material(s): Plastic; Cup Capacity [Max]: 8 oz to 46 oz; Depth: 7.25".
| Global Product Type | Plastic Cup Dispensers |
|---|---|
| Number of Cups | Varies |
| Material(s) | Plastic |
| Cup Capacity [Max] | 8 oz to 46 oz |
| Depth | 7.25" |
| Height | 23.75" |
| Width | 7.25" |
| Diameter | 2.88" to 4.75" |
| Color(s) | Black |
| Product Biodegradability Indicator | N |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Product Compostability Indicator | N |
| Package Includes | (4) EZ-Fit Gaskets |
| Compliance Standards | NSF Certified |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Special Features | 8 oz to 46 oz |
| Weight (lbs) | 3.6700 |
|---|---|
| Brand | San Jamar |
| UPC | 759376125502 |
| MPN | C2410C |

Log In