We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
FABBACK CP10076M Acrylic Mirror, 47-3/4 in L, 23-3/4 in W
SKU
ORG4817086
by FABBACK
$284.05 /5EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
Only 8 left
- Features the industry's toughest protective back coating
- All mirrored acrylic sheet is supplied with a 1 in overage on length and width
- For all suspended ceiling systems
Category: Windows
Fabback acrylic mirror is made from OPTIX continuously processed acrylic sheet. With the process of vacuum metalizing, each sheet is given a mirror finish that is protected by the industry's toughest, most durable backing. Standard sheet is 48 in x 96 in with non-stock sizes available in 36 in x 60 in to 80 in x 120 in.
| Backing Material | Acrylic |
|---|---|
| Height | 1.09in |
| Length | 47-3/4in |
| Size | 7.9sq-ft |
| Thickness | 0.118mm |
| Width | 23-3/4in |
| Weight (lbs) | 6.5200 |
|---|---|
| Brand | FABBACK |
| UPC | 074507992502 |
| MPN | CP10076M |

Log In