We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Feit Electric 125R40/1 Incandescent Lamp, 125 W, BR40 Lamp, Medium E26 Lamp Base, 2700 K Color Temp, Clear Lamp
SKU
ORG3445558
$17.30 /EACH
Delivered in 2-4 business days
Out of stock
Category: Home Bulbs
Medium base bulb. 6-1/2 in overall length, 5 in Dia. 125 W, 120 V.
| Average Life | 2000hr |
|---|---|
| Beam Type | Flood |
| Color Temperature | 2700K |
| Diameter | 5in |
| Filament Type | C-9 |
| Lamp Base | Medium E26 |
| Lamp Color | Clear |
| Lamp Shape | BR40 |
| Length | 6-1/2in |
| Voltage Rating | 120V |
| Wattage Rating | 125W |
| Brand | FEIT ELECTRIC |
|---|---|
| Weight (lbs) | 0.3000 |
| UPC | 017801011593 |
| MPN | 125R40/1 |

Log In