We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Genuine Joe 1250 ml Soap Dispenser
SKU
GJO98206
by Genuine Joe
$22.59 /EACH
Delivered in 2-4 business days
Out of stock
- Easy-to-use handle allows effortless, single-handed operation
- Large sight window keeps fill level visible to prevent sudden depletion
- Smooth, solid design wipes down quickly to maintain sanitary conditions
- Compact size mounts easily in smaller areas for optimal placement
- For use with Genuine Joe 1250 ml. refills (sold separately)
Categories: Health & Beauty, Sanitizers
Soap dispenser features an easy-to-use handle for effortless, one-handed operation. Large sight window keeps the current fill level visible to prevent unexpected depletion. Smooth, solid construction wipes down quickly to effectively maintain sanitary conditions. Compact size conveniently mounts in areas where smaller, more traditional dispenser is preferred. Soap dispenser is designed for use with Genuine Joe 1250 ml. refills (sold separately).
| Assembly Required | No |
|---|---|
| Brand Name | Genuine Joe Solutions |
| Certifications & Standards | MWBE |
| Country of Origin | China |
| Height | 10.9" |
| Length | 5.2" |
| Manufacturer Part Number | 98206 |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Operating Mode | Manual |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Color | Black |
| Product Name | Soap Dispenser |
| Product Type | Foam Soap Dispenser |
| Recycled | No |
| Volume Capacity | 1.32 quart |
| Width | 5.2" |
| UNSPSC | 30181614 |
| UPC | 035255982061 |
|---|---|
| Weight (lbs) | 1.5900 |
| MPN | 98206 |
| Brand | Genuine Joe |


Log In