We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Genuine Joe 2-ply Jumbo Roll Dispnsr Bath Tissue
SKU
GJO2510012
by Genuine Joe
$37.99 /CARTON
Delivered in 2-4 business days
In stock
- Jumbo size for high-traffic restrooms
- Fits in standard, jumbo bathroom-tissue dispensers
- 2-ply; nonperforated
- Unscented to reduce sensitivity to strong scents
- Due to continued supply issues, actual recycled content may vary from amounts stated
Category: Tissue Dispensers
Jumbo roll of bath tissue is ideal for high-traffic restrooms. Two-ply tissue is nonperforated and will fit in standard, jumbo bathroom-tissue dispensers. Bath tissue is unscented.
| Brand Name | Genuine Joe |
|---|---|
| Compatible Dispenser | San Jamar Oceans Tissue Dispenser |
| Core Diameter | 3.30" |
| Country of Origin | United States |
| Environmental Certification | FSC |
| Features | Nonperforated |
| Features | Unscented |
| Full Size Horizontal | 3.25" |
| Full Size Vertical | 1000 ft |
| Full Size | 3.25" x 1000 ft |
| Manufacturer Part Number | 2510012 |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Maximum Roll Diameter | 9" |
| Number of Plys | 2 |
| Packaged Quantity | 12 / Carton |
| Product Color | White |
| Product Name | Jumbo Roll Bath Tissues |
| Product Type | Bathroom Tissue |
| Recycled | Yes |
| UNSPSC | 14111704 |
| UPC | 035255100120 |
|---|---|
| Weight (lbs) | 21.5000 |
| MPN | 2510012 |
| Brand | Genuine Joe |

Log In