We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Genuine Joe 46oz Liquid Soap Dispenser
SKU
GJO85133
by Genuine Joe
$17.80 /EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
- 1cc per stroke dispensing eliminates wasteful use
- See-through smoked tank lets you easily see when refill is needed
- Water-resistant top and a large push bar for high-quality performance
- For use with liquid and lotion soaps that do not contain pumice
Categories: Health & Beauty, Sanitizers
Soap dispenser eliminates wasteful use by dispensing approximately 1cc per stroke. Versatile construction is tested and proven to work with antimicrobial, antibacterial and antiseptic soaps. See-through tank with a water-resistant top lets you easily monitor the current level of soap to prevent sudden depletion. Soap dispenser is designed for use with liquid and lotion soaps that do not contain pumice.
| Assembly Required | No |
|---|---|
| Brand Name | Genuine Joe |
| Country of Origin | United States |
| Depth | 5.4" |
| Features | See-through Tank |
| Features | Water Resistant |
| Height | 8.3" |
| Manufacturer Part Number | 85133 |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Operating Mode | Manual |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Color | White |
| Product Name | Liquid Soap Dispenser |
| Product Type | Liquid Soap Dispenser |
| Recycled | No |
| Volume Capacity | 1.44 quart |
| Width | 4.4" |
| UNSPSC | 30181614 |
| UPC | 035255851336 |
|---|---|
| Weight (lbs) | 1.2800 |
| MPN | 85133 |
| Brand | Genuine Joe |

Log In