We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Genuine Joe Folded Paper Towel Dispenser
SKU
GJO11524CT
by Genuine Joe
$147.33 /CARTON
Delivered in 2-4 business days
In stock
- Fits virtually all C-fold and multifold paper towel brands
- Design protects towels from moisture and contamination
- Great on countertops for easy dispensing
- Acrylic dispenser can be wall-mounted (screws and hardware not included)
Category: Towel Dispensers
Paper towel dispenser accommodates virtually all C-fold and multifold paper towel brands. Design protects towels from moisture and contamination. Great on countertops for easy dispensing. Dispenser can be wall-mounted (screws and hardware not included). Dispenser is made of acrylic.
| Brand Name | Genuine Joe |
|---|---|
| Country of Origin | China |
| Depth | 4.1" |
| Dispenser Type | C Fold |
| Dispenser Type | Multifold |
| Features | Wall Mountable |
| Height | 6.8" |
| Manufacturer Part Number | 11524CT |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Packaged Quantity | 9 / Carton |
| Product Color | Black |
| Product Material | Acrylic |
| Product Name | Folded Paper Towel Dispenser |
| Product Type | Paper Towel Dispenser |
| Recycled | No |
| Width | 11.5" |
| UNSPSC | 47131701 |
| UPC | 50035255115242 |
|---|---|
| Weight (lbs) | 18.0000 |
| MPN | 11524CT |
| Brand | Genuine Joe |



Log In