We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Genuine Joe Iron Handle Scrub Brush
SKU
GJO99658CT
by Genuine Joe
$23.28 /CARTON
Delivered in 2-4 business days
Out of stock
- Long, stiff bristles reach deep into crevices to quickly clean tough areas
- Large cleaning surface covers more space to minimize cleaning time
- Comfortable handle helps you keep secure grip for easy maneuverability
- Lightweight design ensures easy use during prolonged cleanings
Category: Concrete Brooms & Brushes
Iron handle scrub brush features long, stiff bristles that reach deep down into cracks and grooves to quickly clean tough areas. Large cleaning surface covers a wider space to minimize your time spent cleaning. The smooth, comfortable handle helps you maintain a secure grip for effortless maneuverability. Its lightweight construction reduces hand fatigue for easier use during extended cleaning periods.
| Application/Usage | Scrubbing |
|---|---|
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Country of Origin | China |
| Depth | 6.3" |
| Features | Lightweight |
| Handle Material | Iron |
| Height | 3" |
| Length | 6.3" |
| Manufacturer Part Number | 99658CT |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Packaged Quantity | 6 / Carton |
| Product Color | Blue |
| Product Color | White |
| Product Name | Iron Handle Scrub Brush |
| Product Type | Brush |
| Recycled | No |
| Width | 1.1" |
| UNSPSC | 47131605 |
| Brand | Genuine Joe |
|---|---|
| Weight (lbs) | 1.5000 |
| UPC | 50035255996582 |
| MPN | 99658CT |

Log In