We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Genuine Joe Quad-fold Square Beverage Napkins
SKU
GJO11252
by Genuine Joe
$29.23 /CARTON
Delivered in 2-4 business days
In stock
- Absorbs condensation to protect dining surface
- Embossed for an elegant touch and feel
- Quad-fold for convenient size
- Perfect for breakrooms, parties, company gatherings and more
- Easy cleanup with disposable paper material
Category: Napkins
Square beverage napkins are quad-fold and perforated for maximum absorption of condensation from cold beverages or maximum protection from hot beverages. Each, one-ply, 9-1/2" x 9-1/2" napkin is embossed and highly absorbent. Compactly folded shape fits neatly within a diner's personal space. Paper material means they are disposable for easy cleanup.
| Application/Usage | Beverage |
|---|---|
| Brand Name | Genuine Joe |
| Container Type | Pack |
| Country of Origin | China |
| Features | Absorbent |
| Features | Embossed |
| Features | Perforated |
| Features | Quad-fold |
| Full Size Horizontal | 9.50" |
| Full Size Vertical | 9.50" |
| Full Size | 9.50" x 9.50" |
| Manufacturer Part Number | 11252 |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Number of Plys | 1 |
| Packaged Quantity | 4000 / Carton |
| Product Color | White |
| Product Name | Quad-fold Square Beverage Napkins |
| Product Type | Table Napkin |
| Quantity Per Container | 500 |
| Recycled | Yes |
| UNSPSC | 52121602 |
| UPC | 035255112529 |
|---|---|
| Weight (lbs) | 8.6600 |
| MPN | 11252 |
| Brand | Genuine Joe |

Log In