We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP 641A Toner Cartridge
SKU
HEWC9721A
by HP
$336.08 /EACH
Delivered in 2-4 business days
Out of stock
- Compatible with HP Color LaserJet 4600
- Also works in Color LaserJet 4610 and 4650
- Superior, professional results every time
- Consistently accurate color and precise images with HP chemically grown toner
- Reliable print quality with Smart Printing system technology
- Cyan
- Approximate yield: 8,000 pages
Categories: Office Printer Original Toner, Printer Original Toner
Smart Print Cartridge is designed for use with Hewlett-Packard Color LaserJet 4600 and 4650 Series Printers. Smart printing technology enables supplies status and usage information, HP SureSupply ordering, shake-free cartridge, dynamic EP adjustments and cartridge installation assurance. Second-generation spherical toner ensures accurate, consistent results. Print cartridges are easy to install via front-panel access. Improved pigments and gloss properties of the toner result in a wider color gamut and sharper color appearance. Toner cartridge yields approximately 8,000 pages. More from the Manufacturer
| Brand Name | HP |
|---|---|
| Country of Origin | Japan |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Manufacturer Part Number | C9721A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com |
| Packaged Quantity | 1 |
| Packing | Single Pack |
| Print Color | Cyan |
| Print Technology | Laser |
| Product Condition | Original |
| Product Model | 641A |
| Product Type | Toner Cartridge |
| Typical Print Yield | 8000 Pages |
| UPC | 088698394762 |
| Brand | HP |
| Dimensions (LxHxW) | 15.4 x 9.6 x 5.9 |
| Weight (lbs) | 3.9200 |
|---|---|
| MPN | C9721A |

Log In