We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP Zink 2"x3" Photo Paper
SKU
HEW1AH01A
by HP
$14.61 /PACKAGE
Delivered in 2-4 business days
Out of stock
- Self-adhesive backing attaches virtually anywhere for quick display
- Glossy surface creates vibrant results to completely capture every moment
- Smudge-free design dries instantly and resists water and tearing
- Perfect for decorating bags, scrapbooks and more
- Compatible with HP Sprocket Photo Printer (sold separately)
Category: Photo Paper
Turn your favorite moments into smudge-free, stickable snapshots with this self-adhesive photo paper. Simply peel off the backing and surround yourself with stickers of your favorite moments to personalize bags, scrapbooks and more. Its high-quality, glossy surface produces bright, vibrant results to ensure every memory is just as special as the moment it was captured. The second your prints leave the printer, they're dry, water-resistant and tear-resistant to showcase your best memories the way they were meant to be seen. 2" x 3" photo paper is designed for use with HP Sprocket Photo Printers (sold separately).
| Brand Name | HP |
|---|---|
| Country of Origin | United States |
| Limited Warranty | 18 Month |
| Manufacturer Part Number | 1AH01A |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Packaged Quantity | 20 / Pack |
| Print Technology | Zero Ink (ZINK) |
| Product Color | White |
| Product Name | Zink 2"x3" Photo Paper |
| Product Type | Photo Paper |
| Recycled | No |
| Sheet Size | 2" x 3" |
| Surface Finish | Glossy |
| UNSPSC | 14121812 |
| Brand | HP |
|---|---|
| Weight (lbs) | 0.0700 |
| UPC | 190781042235 |
| MPN | 1AH01A |

Log In