We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
SHIELD SPRAY FLEX ALUM 36X9IN
SKU
ORG3195807
by HYDE
$39.59 /EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
Category: Painting Accessories
"Professional flexible aluminum blade with polystyrene runoff lip. PivotNeck system adjusts shield to any angle. Includes 18"" Acme thread hardwood pole. Can also be used with extension pole. 18"" handle.".
| Length | 40.000 in |
|---|---|
| Width | 10.000 in |
| Includes | 18 in Acme Thread Hardwood Pole |
| Material | Aluminum |
| Type | Flexible, Labeled |
| UPC | 079423280009 |
|---|---|
| Weight (lbs) | 1.9600 |
| MPN | 28000 |
| Brand | HYDE |

Log In