We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
IBM Remanufactured HP 645A Toner Cartridge
SKU
IBMTG95P6577
by IBM
$133.28 /EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
Only 1 left
- For use in HP Color LaserJet 5500 Series
- Also works in 5550 Series
- OEM-equivalent image quality and page yield
- High-quality alternative
- IBM certified quality
Categories: Office Printer Original Toner, Printer Original Toner
Toner cartridge is designed for use with Hewlett-Packard Color LaserJet 5500 Series and 5550 Series. High-quality alternative is IBM Certified Quality. Remanufactured cartridge offers OEM-equivalent image quality and page yield (approximately 12,000 pages).
| Brand Name | IBM |
|---|---|
| Compatibility | HP Color LaserJet Printers: |
| Compatible to OEM Brand | HP |
| Compatible to OEM Model | 645A |
| Compatible to OEM Part Number | C9733A |
| Country of Origin | Romania |
| Limited Warranty | 2 Year |
| Manufacturer | IBM Corporation |
| Manufacturer Part Number | TG95P6577 |
| Packaged Quantity | 1 |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Print Color | Magenta |
| Print Technology | Laser |
| Product Condition | Remanufactured |
| Product Name | Remanufactured HP 645A Toner Cartridge |
| Product Type | Toner Cartridge |
| Typical Print Yield | 12000 Pages |
| Download PDF File |
| Weight (lbs) | 6.8000 |
|---|---|
| Brand | IBM |
| UPC | 4016807112163 |
| MPN | TG95P6577 |


Log In