We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
IBM Remanufactured HP 827A Toner Cartridge
SKU
IBMTG95P6610
by IBM
$94.52 /EACH
Delivered in 2-4 business days
Out of stock
- Compatible with HP Color LaserJet Enterprise flow MFP M880z
- Also works in M880z plus
- OEM-equivalent image quality and page yield
- High-quality alternative
- IBM certified quality
Categories: Office Printer Original Toner, Printer Original Toner
Toner cartridge is designed for use with the Hewlett-Packard Color LaserJet Enterprise flow MFP M880z and M880z plus. High-quality alternative is IBM Certified Quality. Remanufactured cartridge offers OEM-equivalent image quality and page yield (approximately 29,500 pages).
| Brand Name | IBM |
|---|---|
| Compatibility | HP LaserJet Enterprise Flow Printers:
|
| Compatible to OEM Brand | HP |
| Compatible to OEM Model | 827A |
| Compatible to OEM Part Number | CF300A |
| Country of Origin | Romania |
| Limited Warranty | 2 Year |
| Manufacturer | IBM Corporation |
| Manufacturer Part Number | TG95P6610 |
| Packaged Quantity | 1 |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Print Color | Black |
| Print Technology | Laser |
| Product Condition | Remanufactured |
| Product Name | Remanufactured HP 827A Toner Cartridge |
| Product Type | Toner Cartridge |
| Typical Print Yield | 29500 Pages |
| Download PDF File |
| Brand | IBM |
|---|---|
| Weight (lbs) | 3.4000 |
| UPC | 016807153757 |
| MPN | TG95P6610 |

Log In