We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
INTEX 68765 Downy Airbed Mattress, Blue
SKU
ORG8378465
by INTEX
$34.46 /EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
The INTEX classic downy bed is a versatile bed, ideal for both in-home and camping use! The cozy waterproof-flocked surface improves comfort and prevents sheets from slipping and this set comes ready with two inflatable pillows and a hi-output manual hand pump.
Category: Air Beds
The INTEX classic downy bed is a versatile bed, ideal for both in-home and camping use! The cozy waterproof-flocked surface improves comfort and prevents sheets from slipping and this set comes ready with two inflatable pillows and a hi-output manual hand pump.
| Color | Blue |
|---|---|
| Height | 16.5in |
| Includes | (1) Double Quick Air Pump and (2) Inflatable Pillows |
| Length | 80in |
| Size | Queen |
| Suitable for | Adult |
| Width | 60in |
| UPC | 078257647651 |
|---|---|
| Weight (lbs) | 11.6400 |
| MPN | 64765E |
| Brand | INTEX |

Log In