We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Iris Mini Mobile Chest
SKU
IRS116827
by IRIS USA
$50.31 /EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
- Ideal for everyday storage in office or home
- Organizer tray on top allows easy access
- Clear view of contents
- Removable casters provide easy mobility
- 1 / Carton
Category: File Storage Boxes
Mini Chest offers a modular, durable design perfect for everyday storage in the office or home. Organizer tray on top allows easy access. Removable casters provide easy mobility. Clear plastic trays give you a clear view of the contents.
| Application/Usage | Office |
|---|---|
| Assembly Required | No |
| Brand Name | IRIS |
| Country of Origin | United States |
| Depth | 12.1" |
| Height | 26.4" |
| Manufacturer Part Number | 116827 |
| Manufacturer | IRIS USA, Inc |
| Number of Casters | 4 |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Color | Black |
| Product Material | Plastic |
| Product Model | 116827 |
| Product Name | Mini Storage Cart |
| Product Type | Drawer Cart |
| Recycled | No |
| Total Number of Drawers | 4 |
| Width | 14.3" |
| UNSPSC | 24101501 |
| UPC | 762016436012 |
|---|---|
| Weight (lbs) | 6.5200 |
| MPN | 116827 |
| Brand | IRIS USA |

Log In