We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Kensington Orbit Fusion Trackball
SKU
KMWK72363WW
by Kensington
$66.94 /EACH
Delivered in 2-4 business days
Out of stock
- Finger-operated trackball offers precision and control
- Scroll ring helps you easily navigate through pages
- Ergonomist-approved design maximizes comfort
- Easy-to-use operation helps you quickly adjust to trackball
Category: Keyboard & Mouse Accessories
Trackball features a finger-operated trackball with the familiar shape of a mouse for excellent precision and control. Finger-operated scroll ring provides an intuitive, smooth scrolling experience to help you quickly navigate through multiple pages. Ergonomist-approved design promotes proper wrist, arm and shoulder alignment to maximize comfort and minimize potential strains. Easy-to-use design reduces the learning curve when transitioning from a mouse to a trackball.
| Assembly Required | No |
|---|---|
| Brand Name | Kensington |
| Country of Origin | China |
| Device Supported | Computer |
| Height | 3" |
| Length | 6.8" |
| Limited Warranty | 3 Year |
| Manufacturer Part Number | K72363WW |
| Manufacturer | ACCO Brands Corporation |
| Packaged Quantity | 1 |
| Product Color | Black |
| Product Line | Orbit Fusion |
| Product Name | Orbit Fusion Trackball |
| Product Type | Trackball |
| Scroller Type | Scroll Ring |
| Width | 4.3" |
| UNSPSC | 43211734 |
| Brand | Kensington |
|---|---|
| Weight (lbs) | 0.0600 |
| UPC | 085896723639 |
| MPN | K72363WW |

Log In