We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
KINDRED PSL2020/3 Kitchen Sink, 3-Faucet Hole, 20 in OAW, 20-1/2 in OAH, Stainless Steel, Top Mounting, 1-Bowl
SKU
ORG2254639
by Kindred
$132.41 /EACH
Delivered in 2-4 business days
Out of stock
Category: Sinks
KINDRED Kitchen Sink, Number of Bowls: 1, Number of Faucet Holes: 3, 20 ga Thick, Bowl Width: 18 in, Bowl Depth: 7 in, Bowl Height: 16 in, 20 in OAW, 20-1/2 in OAH, Stainless Steel, Brushed, Top Mounting, Includes: 3-1/2 in Basket Strainer Waste Fitting, Installation Kit
| Bowl Depth | 7in |
|---|---|
| Bowl Height | 16in |
| Bowl Width | 18in |
| Finish | Brushed |
| Includes | 3-1/2 in Basket Strainer Waste Fitting Installation Kit |
| Material | Stainless Steel |
| Mounting Type | Top |
| Number of Bowls | 1 |
| Number of Faucet Holes | 3 |
| Overall Height | 20-1/2in |
| Overall Width | 20in |
| Thickness | 20ga |
| Brand | Kindred |
|---|---|
| Weight (lbs) | 10.9600 |
| UPC | 662785906207 |
| MPN | PSL2020/3 |

Log In