We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
KINDRED Steel Queen Series QCLA2027R/8/3 Kitchen Sink, 3-Faucet Hole, 27-1/4 in OAW, 20-91/16 in OAH, Stainless Steel
SKU
ORG2254670
by Kindred
$507.26 /EACH
Delivered in 2-4 business days
Out of stock
Category: Sinks
KINDRED Steel Queen Kitchen Sink, Number of Bowls: 2, Number of Faucet Holes: 3, 20 ga Thick, Bowl Width: 10 in (Small), 14 in (Large), Bowl Depth: 7 in (Small), 8 in (Large), Bowl Height: 16 in, 27-1/4 in OAW, 20-91/16 in OAH, Stainless Steel, Top Mounting, Includes: Waste Kit
| Bowl Depth | 7 in (Small) 8 in (Large) |
|---|---|
| Bowl Height | 16in |
| Bowl Width | 10 in (Small) 14 in (Large) |
| Includes | Waste Kit |
| Material | Stainless Steel |
| Mounting Type | Top |
| Number of Bowls | 2 |
| Number of Faucet Holes | 3 |
| Overall Height | 20-91/16in |
| Overall Width | 27-1/4in |
| Thickness | 20ga |
| Brand | Kindred |
|---|---|
| Weight (lbs) | 16.1000 |
| UPC | 662785014261 |
| MPN | QCLA2027R/8/3 |

Log In