We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Lorell Divided 4-tier Desktop Organizer
SKU
LLR95251
by Lorell
$49.99 /EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
- Various storage areas keep wide variety of supplies easily accessible
- 4-tiered space on top provides quick access to file folders
- Plastic tray holds paper clips, erasers, notepads and more
- Extra-deep sliding trays keep your important files within quick reach
- Easy-to-use design ensures quick, simple assembly
Category: Desk Pads & Blotters
Divided desktop organizer features multiple storage areas to keep a wide variety of your supplies within easy reach. Four-tiered space on top keeps your file folders efficiently organized. Plastic tray offers a handy area to keep paper clips, erasers, notepads and more. Three extra-deep sliding trays provide quick access to your important files and papers. Mesh organizer also features an easy-to-use design to let you quickly assemble it in a flash.
| Application/Usage | File Folder |
|---|---|
| Application/Usage | Notepad |
| Application/Usage | Stationery |
| Application/Usage | Storage |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Lorell |
| Country of Origin | China |
| Depth | 14.4" |
| Height | 15.8" |
| Limited Warranty | 5 Year |
| Manufacturer Part Number | 95251 |
| Manufacturer | Lorell |
| Number of Tiers | 4 |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Placement | Desktop |
| Product Color | Black |
| Product Line | Black Mesh/Wire |
| Product Material | Mesh |
| Product Material | Plastic |
| Product Name | Divided 4-tier Desktop Organizer |
| Product Type | Desktop Organizer |
| Recycled | No |
| Width | 12.9" |
| UNSPSC | 44111503 |
| Download PDF File |
| Weight (lbs) | 6.2000 |
|---|---|
| Brand | Lorell |
| UPC | 035255952514 |
| MPN | 95251 |

Log In