We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Lorell Electric Monitor Riser
SKU
LLR99530
by Lorell
$314.56 /EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
- Electronic design raises and lowers with simple push of a button
- Wireless charging pad charges your device without direct connection
- USB port offers easy access to power your mobile devices
- Removable keyboard tray allows you to customize your work space
Category: Monitor Stands & Arms
Desk riser features an electronic design to raise and lower your monitor with just the push of a button. Wireless charging pad allows you to charge your compatible devices without the clutter of wires. Integrated USB port provides convenient access to power to easily charge your electronic devices. Removable keyboard tray allows you to customize your work space.
| Additional Warranty Information | LIMITED 5 YEAR |
|---|---|
| Assembly Required | Yes |
| Brand Name | Lorell |
| Country of Origin | China |
| Depth | 33.5" |
| Features | Built-in USB Port |
| Features | Electric |
| Features | Keyboard Tray |
| Features | Wireless Charging |
| Form Factor | Desktop |
| Height | 20" |
| Limited Warranty | 5 Year |
| Manufacturer Part Number | 99530 |
| Manufacturer | Lorell |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Color | Black |
| Product Name | Electric Desk Riser with Wireless Device Charging |
| Product Type | Multipurpose Desktop Riser |
| Width | 19.3" |
| UNSPSC | 56112206 |
| Download PDF File |
| UPC | 035255995306 |
|---|---|
| Weight (lbs) | 41.6200 |
| MPN | 99530 |
| Brand | Lorell |



Log In