We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Lorell Quick Align Training Table Connector
SKU
LLR60687
by Lorell
$39.43 /EACH
Delivered in 2-4 business days
Out of stock
- Secures Lorell Training Tables together and is fast and easy to detach
- Quick Align connector is a heavy-duty metal plate with plastic knobs; designed for frequent use
- Tabletop, base, modesty panel and connector(s) sold separately
- Black
- 6.5"W x 2.5"D x 1"H
Category: Office Tables
Ganging connector quickly secures Lorell Training Tables together and quickly detaches for easy reconfiguration. These training tables offer convenient configurations for your training needs. Quick Align Table Connector is a heavy-duty metal plate with plastic knobs and is designed specifically for frequent table reconfigurations. The 1-1/4" laminate rectangular tabletop, 14-gauge tubular steel C-leg base with 2" locking casters, and perforated steel modesty panel are all sold separately.
| Additional Warranty Information | 5-Year Limited Warranty |
|---|---|
| Assembly Required | Yes |
| Brand Name | Lorell |
| Compatibility | Lorell Training Tables |
| Country of Origin | China |
| Depth | 2.5" |
| Height | 1" |
| Limited Warranty | 5 Year |
| Manufacturer Part Number | 60687 |
| Manufacturer | Lorell |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Color | Black |
| Product Material | Metal |
| Product Material | Plastic |
| Product Name | Quick Align Table Connector |
| Product Type | Connector |
| Width | 6.5" |
| UNSPSC | 56101711 |
| Brand | Lorell |
|---|---|
| Weight (lbs) | 0.5000 |
| UPC | 352555606870 |
| MPN | 60687 |

Log In