We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Lorell Raining Sky Design Framed Abstract Art
SKU
LLR04480
by Lorell
$233.95 /EACH
Delivered in 2-4 business days
Out of stock
- Canvas surface creates prominent feel to your piece
- Abstract design adds unique style to any room
- Ready-to-hang construction allows easy display
- Perfect for showcasing in offices, lobbies and more
Category: Wall Art
Acrylic painting on canvas features a stunning abstract design to dress up your wall in any room. It's packaged with care and ready to hang on your wall. Frameless art is perfect for offices, lobbies, hallways, conference rooms and more.
| Application/Usage | Conference Room |
|---|---|
| Application/Usage | Hallway |
| Application/Usage | Lobby |
| Application/Usage | Office |
| Brand Name | Lorell |
| Country of Origin | Canada |
| Form Factor | Wall Mountable |
| Height | 40" |
| Length | 2" |
| Manufacturer Part Number | 04480 |
| Manufacturer | Lorell |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Color | Gray |
| Product Material | Acrylic |
| Product Name | Raining Sky Design Frameless Abstract Art |
| Product Type | Frameless Abstract Art |
| Recycled | No |
| Width | 40" |
| UNSPSC | 60121403 |
| Brand | Lorell |
|---|---|
| Weight (lbs) | 15.0000 |
| UPC | 035255044806 |
| MPN | 04480 |

Log In