We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Metalux WS232 Wraparound Light, 64 W, 2-Lamp, T8 Bulb, Bi-Pin Lamp Base, Metal Fixture, White Fixture
SKU
ORG7738487
by METALUX
$110.83 /EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
Category: Home Lighting
Metalux Wraparound Light, Wattage Rating: 64 W, Lamp Wattage: 32 W, Number of Lamps: 2, Lamp Base: Bi-Pin, Bulb Shape: T8, Fixture Material: Metal, Fixture Color: White, Dimensions: 48 in L x 9-7/8 in W x 2-5/8 in H, Surface Mounting
| Bulb Shape | T8 |
|---|---|
| Dimensions | 48 in L x 9-7/8 in W x 2-5/8 in H |
| Fixture Color | White |
| Fixture Material | Metal |
| Lamp Base | Bi-Pin |
| Lamp Wattage | 32 W |
| Mounting Type | Surface |
| Number of Lamps | 2 |
| Wattage Rating | 64 W |
| Weight (lbs) | 10.7000 |
|---|---|
| Brand | METALUX |
| UPC | 080083573677 |
| MPN | WS232 |

Log In